Taśmy LED i akcesoria


LED-YellowLED-RedTOM_3030LED-GreenLED-Blue

A

Taśmy LED  i akcesoria

A

motaż taśmy fotka 1Taśmy LED to uniwersalne rozwiązanie z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w celach dekoracyjnych ale także oświetleniowych a dodatkowo są bardzo proste w montażu.

Taśmy LED SMD5050 to rozwiązanie dla osób, które potrzebują do swoich zastosowań produktu emitującego mocne ciepłe światło dające pełen komfort użytkowania lub światło naturalne, które idealnie odzwierciedla prawdziwe kolory i daje wysoki kontrast, przy jeszcze silniejszym (niż przy kolorze ciepłym) strumieniu światła.

motaż taśmy fotka 2Taśmy wykonane technologii RGB, wykorzystujące 3 podstawowe barwy dają możliwość oryginalnego dekorowania miejsc i samodzielnego sterowania kolorami i natężeniem światła co pozwala użytkownikowi na dopasowanie otoczenia do nastroju w jakim się znajduje. Poprzez zastosowanie odpowiedniego sterownika można aktywować płynne przejścia między kolorami, tryb stroboskopowy i inne podobne efekty. Taśmy LED RGB to idealne rozwiązanie dekoracyjne.

motaż taśmy fotka 3Montaż Taśmy LED Przy zakupie taśm LEDowych warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Każdy zestaw montażowy powinien być dobrze przemyślany, a co najważniejsze musi być odpowiednio dobrany do taśmy i warunków montowania.

Bardzo ważnym elementem takiego zestawu jest zasilacz. Zasilacze do taśm, wśród których dostępne są zasilacze wodoodporne odpowiednie do zastosowań na zewnątrz budynków, są odporne na pył i wyładowania atmosferyczne. Moc i parametry zasilacza powinny być dobrane do ilości i mocy zastosowanych taśm LED.

motaż taśmy fotka 4Najczęściej popełnianym błędem jest dobieranie zasilacza kierując się poborem mocy taśmy, czyli np. w sytuacji gdy dla taśm o poborze 24W, stosuje się zasilacze o mocy 25W. Podejście takie nie uwzględnia strat spowodowanych użyciem przewodów połączeniowych, oraz tego że w przypadku podanym powyżej zasilacz pracował będzie na granicy swojej wytrzymałości. Aby cieszyć się długotrwałym i bezawaryjnym efektem świetlnym taśm należy zastosować zasilacze o mocy ok. 30% wyższej niż pobór mocy taśmy. Czyli w przypadku taśmy o mocy 24W, transformator mogący utrzymać ok. 32W jest rozsądnym minimum.

Najważniejsza zasada w doborze zasilacza mówi że nie może być za mały, ale jeśli jego moc jest większa w żaden sposób nie zaszkodzi to instalacji. I tak, jeśli do tego samego zestawu, o którym mowa powyżej, użyjemy zasilacza 50W spowoduje to że będzie on pracował wykorzystując 60% swoich możliwości, co zwiększy jego żywotność, a pobór mocy nadal będzie identyczny jak w przypadku zasilacza 25-30W.

Podłączanie taśmy RGB mobtaż tasmy rbg

montaz taśmy RBG

 

 

 

____________________________________________________________________________________
Źródła światła
| Taśmy LED i akcesoria | Oprawy zewnętrzne | Oprawy wewnętrzne | Drzewka LED | Lampy uliczne | Lampy samochodowe
Lampy wzrostowe

______________________________________
Oświetlenie LED | Usługi | Informacje o LED