Lampy wzrostowe


Doświetlanie roślin LED-ami jest ukierunkowane na światło, którego rośliny potrzebują. Z tego powodu jest dużo bardziej efektywne i korzystniejsze dla ich rozwoju. Poprzez regulację proporcji długości fal świetlnych „czerwone:niebieskie” doświetlanie może być bardziej specjalistyczne i dogodne dla prowadzonych  hodowli.

 To zasadnicza korzyść, której nie można zapewnić roślinom poprzez tradycyjne doświetlanie.

growexampleswhite

Lampy serii LC-LWR posiadają predefiniowane tryby świecenia sterowane za pomocą nowoczesnego kontrolera obsługującego do 10 lamp w linii oświetleniowej.

img_1398332714_b3 podstawowe tryby lampy odpowiadają trzem fazom wzrostu rośliny to jest kiełkowania, wegetacji i kwitnienia (dokładne dane poniżej). Istnieje też możliwość ustawienia natężenia światła wedle warunków pogodowych takich jak słoneczny dzień, czy światło księżyca. Dla bardziej zaawansowanych upraw istnieje możliwość ręcznego doboru natężenia światła w formie procentowej. To czyni z lamp wzrostowych LC-LWR uniwersalne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju upraw.

Korzyści z doświetlania roślin światłem lamp LED
1. Oszczędność energii: oszczędza się 50-70% energii w porównaniu do doświetlania tradycyjnego lampami HPS (wysokoprężne sodowe).
2. Wysoka sprawność: w głównym zakresie absorpcji chlorofilu a I b 90% emitowanego światła jest wykorzystywane przez rośliny. Dla tradycyjnych lamp HPS i MH wykorzystanie sięga tylko 8-10% emitowanego światła.
3. Prostota użytkowania i montażu: technologia pozwala na prosty montaż lamp i nie wymaga dodatkowych akcesoriów – nie ma potrzeby stosowania stateczników, odbłyśników czy wentylatorów chłodzących.
4. „Zimne” światło: generowanie światła nie wiąże się z wydzielaniem dużej ilości ciepła, dzięki czemu lampy mogą być umieszczane blisko roślin.
5. Długa żywotność lamp: ok 30.000 godzin, niższe koszty obsługi.
6. Ochrona środowiska: nie zanieczyszczają środowiska naturalnego.

Lampy  do wzrostu roślin

Modułowa lampa wzrostowa LWR 90W
Modułowa lampa wzrostowa LWR 180W
Modułowa lampa wzrostowa LWR 270W
Modułowa lampa wzrostowa LWR 360W
Modułowa lampa wzrostowa LWR 540W

Kontroler do  lamp typu LWR

IMG_1768IMG_1770Specyfikacja kontrolera LC-LWR

.

.

.

     ___________________________________________________________________________
Źródła światła | Taśmy LED i akcesoria | Oprawy zewnętrzne | Oprawy wewnętrzne | Drzewka LED | Lampy uliczne | Lampy samochodowe | Lampy wzrostowe

_____________________________________
Oświetlenie LED | Usługi | Informacje o LED